flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбулася робоча зустріч з начальником Полтавського районного відділу № 1 філії ДУ «Центр пробації» та прокурором Полтавської обласної прокуратури

19 липня 2024, 13:29

19.07.2024 року начальником Полтавського районного відділу № 1 філії ДУ «Центр пробації» Надією Дрозд було проведено робочу зустріч з суддею-спікером Полтавського районного суду Полтавської області Стеллою Цибізовою та прокурором Полтавської обласної прокуратури Русланом Палієм на тему «Пробаційні програми: суть, особливості та переваги застосування».

На підставі частини 2 статті 76 Кримінального кодексу України, на особу звільнену від відбування покарання з випробуванням судом може бути покладений обов’язок виконання заходів, передбачених пробаційною програмою.

Відповідними наказами Міністерства юстиції України затверджено п’ять  пробаційних програм для повнолітніх та неповнолітніх суб’єктів пробації, які включають в себе заходи спрямовані на виправлення того чи іншого криміногенного фактору, яке стало причиною вчинення особою кримінального правопорушення, а саме:

  • Зміна прокримінального мислення;
  • Подолання агресивної поведінки;
  • Попередження вживання психоактивних речовин;
  • Формування життєвих навичок;
  • Подолання домашнього насилля.

Пробаційна програма – це програма, що призначається за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробовуванням, та засудженим до пробаційного нагляду, і передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або окремих її проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити. Спільною метою пробаційних програм є досягнення позитивних змін в поведінці суб’єктів пробації.

 Під час заходу обговорено перелік пробаційних програм, мету та зміст кожної програми, переваги їх застосування для правопорушника та громади. Також було акцентовано увагу, що реалізація пробаційних програм сприяє зміні мислення й поведінки засуджених осіб, запобігає вчиненню ними повторних правопорушень, а отже сприяє підвищенню рівня безпеки в суспільстві.